и послал его в ...
Глупов.net
Салтыков (Щедрин)

Уse хороше / Федір МЛИНЧЕНКО. РИБОЛОВЛЯ З "NEMIROFF"


Ідеї фахівців Nemiroff завжди вирізняються креативністю на рівні асоціативного сприймання. Й досі пам’ятаю чудовий прес-тур, коли презентували першу в Україні еко-горілку "Nemiroff DINSTINCT".

Коли ж мене запросили взяти участь у черговому десанті журналістів, організованого компанією "Nemiroff" для висвітлення V чемпіонату світу з вилову хижої риби спінінгом з човна, що проходив на славнозвісній базі відпочинку та рибальства "Дельта Дніпра" неподалік від Херсона, то аж розгубився у здогадах.

Ото ж суботнього вечора, виїхавши зі споночілого Київа, вранці дісталися осяйного Херсона.


Після сніданку оглянули потужності "Виробничо-експериментального осетрового рибовідтворювального заводу імені академіка Степана Трохимовича Артющика", що знаходиться в селі Дніпровське Білозерського району на Херсонщині.

Удивовиж цікава екскурсія. Але й неймовірно гнітюче враження. Не тому, що побачили тільки з десяток маленьких осетриків - їх у цю пору й не може бути кілька мільйонів. Просто держава, як кажуть, байдикує у цій сфері. Проблема навіть не в зарплатах співробітників, бо вона передбачувано мізерна. Проблема полягає у безгосподарності, як ото мені здалося спершу.На згаданому рибзаводі, щороку вирощуючи мільйони мальків осетрових порід та випускаючи їх на волю в дніпровську воду, фахівці риброзплідника сьогоріч, приміром, уловили тільки вісім рибин, щоб добути ікру для відновлення у природі сього насправді Божого створіння. Ікру майже безболісно витискують, а не глумлять рибу ножем, як ото було за совка, рятуючи життя кожній особині. Україна ж, як держава, від сього донорства не одержує від світової спільноти ні морального заохочення, ні живої копійки. Хоча ся справа, якщо у неї є розпорядливий господар, вельми прибутковий бізнес. Приміром, риборозплідники у Тюменському та Краснодарському краї Російської Федерації продають малька осетра за 25 російських рублів для промислового розведення в штучних водоймах. Тобто, якщо назвати речі своїми іменами, для сковороди та бутербродів (http://yak-prosto.com/yak-rozvoditi-osetra/).


Уже після екскурсії на риброзплідник, коли дісталися на базу "Дельта Дніпра", я збагнув прихований натяк імджмейкерів "Nemiroff", який, повторюся, був запрограмований на асоціативності порівнянь від побаченого й почутого.

Так ось...У чемпіонаті взяло участь 13 команд. Справді - міжнародномуі, на який з'їхалися професійні рибалки не тільки з Росії чи Білорусі, а й з Литви, Естонії, Польщі, Чехії, Польщі, Угорщини, Румунії, Італії, Ірландії та ЮАР.

Солідне представництво. Та ще й досвідчене у своїй справі, щоб кількістю виловленої щуки за час чемпіонату нагодувати "від пуза" щонайменше одну тисячу люду. За роботою, повторюся, були професійні рибалки.

Проте кількість улову не викликала гніву у людей небайдужих до захисту довкілля. Адже уся риба після дещо неприємної для неї процедури вивільнення від рибальського гачка, зважування та обмірів на довжину відпускалася на волю. Заліковою для учасників змагань була щука, яка довжиною була більше сорока сантиметрів.

Пригадавши екскурсію на риброзплідник, з якого щороку пливе у світ мільйон осетрових, та порівнявши сей факт з обставиною, що на чемпіонаті рибу ловлять не для юшки чи "Щуки по-єврейськи", легко розтямив натяк іміджмейкерів "Nemiroff" на зв'язок між глобальною програмою збереження еко системи, декларованою сим горілчаним гігантом, та V чемпіонатом світу рибалок, яким опікувався "Nemiroff".

Якраз темі чистого довкілля та найсуттєвішому принципу спортивної риболовлі "не вбивати" (англ. - no kill) приділив особливу увагу на прес-конференції Сергій Блискун.

  

На світлині: президент ФРСУ Віталій Левченко (перший ліворуч), член президіуму FIPSed Ігор Чиняков, комерційний директор "Nemiroff" Сергій Блискун та прес-секретар "Nemiroff" Олеся Романченко.


Для "Nemiroff", - наголосив Сергій Блискун, - підтримка яскравих спортивних подій міжнародного масштабу – невід’ємна частина соціальної стратегії протягом багатьох років. Крім сприяння розвитку культури риболовного спорту, ми також привертаємо увагу широкої громадськості до дбайливого використання природних ресурсів та екологічної відповідальності кожного з членів суспільства

Моє запитання до Сергія Блискуна стосовно якогось його особливого кулінарного секрету приготування риби, яке спровокувало б будь-яку лицемірну людину на нещирість, не досягло мети.

"Nemiroff" і екологія - синоніми! - промовив Сергій Блискун. - Отож, висповідуючи культуру спілкування з природою, вловлену рибу випускаю у воду. Тому, скажу відверто, не цікавлюся кулінарними секретами приготування риби. Але зазначу, що кухар бази "Дельта Дніпра" неперевершено готує котлети зі щуки. Рекомендую.

Ігор Чиняков відзначив не тільки високий організаторський бік чемпіонату та його матеріально технічне забезпечення, а й велелюддя журналістів на прес-конференції: "Організація таких чемпіонатів доволі копітка справа. Відзначу, що на базі "Дельта Дніпра" чемпіонат організовано на найвищому рівні, який за усіма показниками перевершив усі попередні чемпіонати. А подібної "пресухи" - не бачив на жодному з них".

Команда України посіла перше місце.

  


Успіх журналістів був дещо скромнішим - навіть кіт не наїсться. Але задоволення акул пера від побаченого та почутого на чемпіонаті мабуть врівноважилося з емоціями усіх учасників змагань. Головне, як кажуть, участь. І дотримання принципу no kill.

 


© Світлини ФЕДОРА МЛИНЧЕНКА.

© Опублікування чи цитування сього матеріалу дозволено виключно з посиланням на Глупов.net, а для Інтернет-видань - з гіперпосиланням на сайт http://Glupov.net

Алік 26 декабря 2012 19:13
Реклама не для Миру.

Вуйко 26 Октября 2012 21:55
Тепер Федір піде за грибами!

Sanyek 25 Октября 2012 21:26
Азарт понятен. Кто в домино, кто в карты. Кто щуку. Но уж лучше рыбка, чем забивание козла.

Гліб 25 Октября 2012 18:50
Молодці!!!

Имя
Будь ласка введіть Ім'я
Сообщение
Сообщения не должны содержать ссылки на сайты
Проверочный код
Будь ласка введіть код
© 2009-2021 Глупов.net Все права защищены
Designed KinoPost. Разработка сайта: VIS-A-VIS