и послал его в ...
Глупов.net
Салтыков (Щедрин)

Светлое будущее / Федір МЛИНЧЕНКО. ОТАКІ "ВЄЩІ", МАЛЯТА...


Багатослівність публікації Андрія Самброса "Український лібералізм або вільне місце на гальорці" (http://www.politclub.com.ua/wanted-ukrainian-liberal/) нагадала мені про невмирущо популярний серед журналістів анекдот:

  

Дóпис згаданого автора, в якому він намагається (цитую мовою ориґіналу) "продємонстріровать явную пропасть мєжду чаяніямі украінского елєктората і одной із самих вєлікіх ідєй чєловєчєства", розміщено на порталі

Про все і ні про що. Хоча є кілька думок від Самброса, які привертають увагу не так висновками, як мовними конструкціями.

Ось, приміром, перший абзац: "Ґдє же он, етот міфічєскій лібєралізм на отєчєствєнной політічєской шахматной доскє? Етот вопрос тєрзаєт ґолову каждоґо сознатєльноґо політолоґа, как только он питаєтся провєсті аналіз партійно-ідєолоґічєского піроґа в Украінє".

Самброс, підозрюю, залучає і себе до "каждоґо сознатєльного" політолога, при тім неусвідомлено (в контексті публікації) вживаючи розповсюджені в російській мові стилістичні недоречності: "тєрзаєт ґолову" та "питаєтся провєсті аналіз". Хоча й мовиться не про тортури і не про аналіз на вміст цукру в сечі.

Мова для політолога - професійне знаряддя. І що можна не помітити у висловлюваннях переважної більшості депутатів Верховної Ради України (на слуг народу, як на політологів, не вчаться), те для політолога - зась. Наведені ж словосполучення свідчать про мовну безпорадність не "каждоґо сознатєльного" політолога, а таки Самброса.

Не краще у нього і з арґументацією.

"Проблєма в том, - пише він, - што по оба бєрєґа Днєпра нє сущєствуєт лібєральних партій. Ето очєвідно, ето констатація факта".

Факт від Самброса мусить переконати читача, що в Україні нема жодної партії ліберального спрямуваня.

А як бути з Ліберальною партією України? Про яку я, приміром, аж геть не "сознатєльний" і не "політолог", уперше почув ще двадцять років назад.

Виявляється, "ЛПУшніки, - іронізує Самброс, пóдумки мабуть паралéлячи те слово з "петеушниками", - нє в счьот... Да і вообщє, мало кто догадиваєтся о сущєствованіі "Ліберальной партіі Украіни".

Отакої! "Нє в счьот"...

Знаєте, це якби сказати, що в Україні нема столиці чи найдовшої річки, бо Київ та Дніпро не треба брати до уваги.

Та й назва партії українських лібералів, зазначу, не береться в "лапки". І умовивід політолога Самброса "мало кто догадиваєтся" - оціночне судження, а не висновок, як того вимагає арґументований доказ.

Складається враження, що Самброса... Як ото б висловитися делікатніше?

Пригадую, коли Віктор Ющенко почав виявляти до Юлії Тимошенко неповагу, ширилися чутки, що президент образився на премьєр-міністра тому, що вона йому не дала. Не в значенні взаємин між мужчиною і жінкою. А не дала згоду, аби гроші Фірташа й надалі підтримували зацікавленість Віктора Андрійовича у колекціонуванні глечиків, викачці меду та в надоях корівки. Забув, на жаль, як звали останню.

Та то все - плітки. Собака бреше, вітер носить.

Проте, повторюся, складається враження, буцім і Самброса колись хтось із ліберальних членів чи ліберальних членкинь чимось засмутив чи в чомусь там образив.

Тому, нехтуючи програмою Ліберальної партії України, яка ємно викладена в гаслі "Людина понад усе! Вище тільки Бог", "сознатєльний політолог" починає роздавати недоречні, м'яко кажучи, поради з метою дружньої підказки, як лібералам здобути електоральні симпатії.

А радить Самброс наступне: "...Імєнно лібєральная політічєская сіла для увєлічєнія узнаваємості срєді друґіх політічєскіх проектов можєт включіть в собствєнную проґрамму такіє вєщі, как лєґалізацію простітуціі і порнобізнеса в Украінє, откритіє "свободних іґрових зон".., лєґалізацію льоґкіх наркотіков..."

Отакі "вєщі", малята...

Приїхали, як кажуть. Ідеологію партії, яка базується на християнській моралі та свободах людини, Самброс радить трансвестувати у розбещеність плотського гріха та в аморальну вседозволеність леґалізації наркотиків.

Радить не хтось недорікуватий, а "сознатєльний" політолог, забуваючи чи вдаючи забудькуватість, що й в Україні були намагання, спрямовані на створення ідеологічної сили, делеґованої не просто політичними повіями чи духовними розбéщенцями, яких і зараз у Верховній Раді аж надмір, а сили, представленої фізичними - в плоті та в крóві - повіями і сексуальними збоченцями.

Але ті наміри, хвала Богові, поки що так і залишаються намірами. Не тільки у повій та в збоченців, а й у "сознатєльноґо" Самброса.


P.S. Сучасне молоде покоління (ті, кому двадцять чи тридцять років) розтямить натяк у назві цієї публікації, якщо розповісти їм не бувальщину, а, як пише "сознатєльний політолоґ" - констатіровать факт. Так ось... Дід Панас, улюбленець діточок, учергове розповівши в прямому телевізійному ефірі для малят казочку, на прощання промовив: "Отака ху...ня, малята!"

 

© Карикатури Олександра МОНАСТИРСЬКОГО.

© Скріншот Федора МЛИНЧЕНКА.

© Опублікування чи цитування сього матеріалу дозволено виключно з посиланням на Глупов.net, а для Інтернет-видань - з гіперпосиланням на сайт http://Glupov.net

 

Сливин 25 Ноября 2012 17:10
Есть две идеологии - фашизм и коммунизм. Все остальные не живучи.

Гриць 23 Ноября 2012 22:17
На початку було слово. Почув його. А де діяння?

Тушкан 22 Ноября 2012 23:10
Ну зачем так вот? Политологи кормятся с одного стола, журналисты с другого. Политологи анализируют, а журналисты, благодаря им, зарабатывают гонорары. И те и другие врут.

Трофим 22 Ноября 2012 10:08
Многие известные люди по духу и по поступкам либералы, но ни в одной партии не состоят. Известные не всей стране, а определенному кругу лиц в той или другой сфере деятельности. Вот они и должны быть привлечены для популяризации либеральной идеи.

Маріан 21 Ноября 2012 23:27
Набрав у Гуглі слово партії. На четвертій позиції ліберальна. Згоден із думкою автора, що політолог мститься або не володіє темою.

Маріан 21 Ноября 2012 22:28
Пропагувати ліберальну ідеологію, коли народ аж стогне, обтирати соплі. Сила і спротив!

Sanyek 21 Ноября 2012 21:32
Хвалю, старик. Согласен, что для популярности партии не нужно обласкивать педерастов или проституток, а завалить еще кого-нибудь из руководителей.

Имя
Будь ласка введіть Ім'я
Сообщение
Сообщения не должны содержать ссылки на сайты
Проверочный код
Будь ласка введіть код
© 2009-2021 Глупов.net Все права защищены
Designed KinoPost. Разработка сайта: VIS-A-VIS