и послал его в ...
Глупов.net
Салтыков (Щедрин)

Светлое будущее / Федір МЛИНЧЕНКО. ЯК "ВИПИТИ" КОПИЦЮ СІНА (Частина перша)


Презентуючи горілку , організатори прес-туру на горілчані заводи вітчизняної торгової марки Nemiroff програмóво акцентували увагу журналістів на природній + (плюс) рукотворній красі Вінницького краю, ненав'язливо нацíлюючи увагу

 представників четвертої влади

  

на висновок про народження ще одного винокýрного дúва. У ньому, тобто у тóму диві, для споживачів якісної горілки на світовому аква-вíтівському ринку та в Україні заміксувáлися руками людини

  

повáжні складовí бізнесóвого успіху першої на простóрах нашої ґеоґрафічної Неньки ЕКО-горілки "Nemiroff DINSTINCT".

Тобто, кáжучи про передбачуваний бізнесóвий успіх нового міцного напою, його популярність формуватимуть брендові для Nemiroff складовí успіху: вікопóмна міць традицій, одвічна сила природи та переможний пóступ допúтливої дýмки горілчáних майстрíв.

Саме сі "три кити", на переконання голови наглядової ради Олександра Глуся, в неспокійному морі економічних потрясінь ґарантуватимуть компанії Nemiroff стабільну популярність серед поцінóвувачів екологічно чистих продуктів, а відтепер - ще й екологічно чистої горілки.

Презентацію якої, відзначу, ледве не опоетизувáли "білим віршем" екскурсійної розповіді з вуст краєзнавця Дмитра Антонюка, який цікáвинками розігнав ранковий туман неуваги журналістського сонного царства (з Київа, зазначу, рýшили о 7:30).

На жаль, щільний графік прес-туру не передбачав частих зупинок, щоб роздивитися ту чи іншу історичну споруду уважніше.


Приміром, осе занедбане приміщення колишньої синагоги вже кимось приватизоване. Але продовжує стояти пýсткою, до якої не впускають ні євреїв, ні будь-кого іншого з простої його допитливості до історії краю. Та й наш автобус "пролетів" повз ту приватну занéдбаність...

"Світ перевернувся!" - тільки й подумав я, пригадавши Кобзареві рядки:

Гине слава, батьківщина;

Немає де дітись;

Виростають нехрещені

Козацькії діти;

Кохаються невінчані;

Без попа ховають;

Запродана жидам віра,

В церкву не пускають!


Проте швидко забув за тóго приват-селф "собаку" на синагóгівському сіні, коли автобус підвіз нас до підніжжя Сороцької Могили, яку чомусь називають курганом Сорóка.


Вéлич і могýття! Хоча й понíвечені безжальним часом. Точніше - людьми. Бо давні грабіжники курганів та й дореволюційні дослідники скіфської минувшини прáгли знайти скарби, а не системно вивчали сі пáм'ятки.


Сороцька Могила навіть своєю теперішньою висотою свідчить, що поховали під нею небіжчика з роду так званих царських скіфів, відомих, додам від себе, шанувальників смачних наїдків.


Кажу про се так упевнено, бо й сам розкопував скіфські кургани на Запоріжжі, часто знаходячи в глибоченькому рову, який скіфи викопували довкруж кургану, битий посуд та кістки - свідчення, не тільки того, що давні предки українців, звісивши ноги в рів, добряче пилú й апетитно закусували, проводжаючи у вирій душу небіжчика, а ще й ознака, як сказали б зáраз, екологічної культури...І хоча "Скіфський сніданок", як оголосила очíльник відділу зовнішніх комунікацій Nemiroff Оксана Виговська, журналісти споживали навстóячки, а не за скіфською традицією, але навіть і наші пращурі подивувалися б гостинності: м'якого й твердого сирів, ковбас, м'яса та овочів було стільки, що акули пера, яким в апетиті, знаємо, не конкурують навіть справжні акули, не змогли те все пережувати.

Проте Олеся Романченко, старший менеджер прес-служби Nemiroff , доброзичливо заохочувала колег, уже аж розморених від смачної гостúни та від ковтка... свіжого повітря, набиратися сил перед екскурсійним спуском у глибокий кратер, утворений після падіння астероїда, та перед сходженням на крутий Скіфський Вал Немирівського городища.


Враження - грандіозне! І від сили природи, і від сили рук людини.

   

І якщо на Скіфських Валах мій міський ніс, звиклий до бензинового чаду, жадібно вловлював тонкий аромат чебрецю, то буйне різнотрав'я біля кратеру аж зап'янúло голову - просто приклавши долоню до землі, нарахував під нею сім різних рослинок. Рай не тільки для ботаніка, а й для народних цілителів - справжніх цілителів, які "зеленою аптекою", а не "туз бубєй і дамой пік" покращують нам наше сьогодення, і наше майбутнє, рятуючи від хвороб чи від їх прикрих наслідків.

Забігаючи у розповіді про прес-тур дещо наперед, скажу, що рóзкіш пахощів буйнотрáв'я, яким насолоджувався в Іллінецькому кратері, ледве не зблизнюкувáла врáженням у дегустаційній залі Nemiroff , де нам не тільки очúма дозволили побачити чи руками "перемацати" рослúнно-рецептурні складовí горілóк, а й навіть "переплямкати" їх губами. Червоні перчинки, зрозуміло, своїми відомими якостями викликáли шаноблúву повагу, щоб до них не торкатися. А ось стільниковий мед і сік журавлини нас такú спокусили.

І я, далекий та темний у дегустаційних премудрощах (та ще й звúклий до кримських екскурсійних дегустацій, де просто змушують спожити ледве не з півлітра різних сортів шампанського чи вина), від душі, як кажуть, налив собі в чарочку ковточок соку столітника. Ковтнув...

Враження - буцім "випив" копицю духмяного сіна, накошеного на південному кінці острова Хортиця, чи ніби фізично перенісся у різнотрáв'я вже згадуваного Іллінецького кратера. Тепла хвиля прокотилася з голови до п'ят, а звідти, ніби м'яч, стукнувшись об землю, стрибнýла в голову - мені аж запаморочилося...


Помітивши в очах заступника генерального директора Nemiroff Світлани Гладкої занепокоєння, здогадався про його причину - пані Світлана, накрапавши собі в чарочку кілька росиночок того столітника, промовила до всіх присутніх: "Соком алое смакýйте у маленькій кількості, щоб не спровокувати від його нáдміру алергію".

Але, хвала Богові, те неприємне лихо обійшло мене стороною...

 Закінчуючи першу частину рóзповіді про дводенний прес-тур, націлений на журналістський пóголос неповторних якостей ЕКО-горілки "NemiroffDINSTINCT", вúокремлю увагу на вдало фантазíйній цілеспрямованості Аґенції CLEVER Group метафоризувати екскурсійною програмою ув уяві журналістів символи історичної настýпності та незáйманості природи, застосовані у винокýрній майстерності виробництва ЕКО, щоб журналісти, запрограмовані емоційними враженнями, розповідали не просто про  якісний алкогольний "трýнок" ув ціновíй політиці для гаманцéвих влáсників "білих комірців", а й ще пропагувáли Nemiroff -ську тенденцію метафоризації у своїй рекламі.Адже навіть камінь теж може бути почутим, якщо для сьогó створити певні умови та емоційну атмосферу...

   

 (Далі про буде)

 

© Світлини Федора МЛИНЧЕНКА.

© Опублікування чи цитування сього матеріалу дозволено виключно з посиланням на Глупов.net, а для Інтернет-видань - з гіперпосиланням на сайт http://Glupov.net

Ізя до Ані 18 Ноября 2011 00:21
Наступний тур Млинченка буде на м'ясокомбінат. Тоді - на овочеву базу. Овочі добре вродили цього року... Федір поїде вантажівкою, КРАЗом!

Дроб Ігор 31 Октября 2011 14:35
Жваво!

Негода Славік 14 Октября 2011 23:26
А ще б у віршах, пане поете, відробити халяву???

Brom`Z 14 Октября 2011 21:07
Но без пива - выброшенные деньги.

Пётр 12 Октября 2011 18:02
Собачья погода. Как не выпить?

Трофим 11 Октября 2011 18:23
Притча про Великого Аптекаря 
і філософський камінь. Метр Франсуа пояснював: - "Для того, щоб лікувати людей, недостатньо знати лише будову тіла! Адже людина - це душа, а тіло - лише її тимчасове вмістилище! Тому, щоб лікувати людину, - необхідні знання і про душу, і про цілющі трави і мінерали, і про органи тіла, і про процеси, що відбуваються в організмі в цілому."

Комарик 11 Октября 2011 13:44
Добре бути журналістом, щоб на шару пити-їсти. Ех, не на того я вчився.

Опанас 11 Октября 2011 11:34
Пику Глуся на весь екран, а велич і могуття - курган і скіфський вал картинками?

Анна 11 Октября 2011 11:03
Наступний ваш тур на тютюнову фабрику? А здоровий спосіб життя! Забули, що у нас ледве не кожен третій - алкоголік?! Сором отак відробляти скіфські сніданки.

Гліб О-К 11 Октября 2011 09:07
Я ще влітку пив Дістінкт, а презентація аж у жовтні. Мабуть погано продається.

Ольга 10 Октября 2011 16:48
Скажи, поклавши руку на серце, вранці тріщала голова?

Sanyek 10 Октября 2011 15:43
Конкретный фарт активного отдыха! 5 за синагогу.

Имя
Будь ласка введіть Ім'я
Сообщение
Сообщения не должны содержать ссылки на сайты
Проверочный код
Будь ласка введіть код
© 2009-2022 Глупов.net Все права защищены
Designed KinoPost. Разработка сайта: VIS-A-VIS