и послал его в ...
Глупов.net
Салтыков (Щедрин)

Светлое будущее / Федір МЛИНЧЕНКО. ПЕКЕЛЬНІ КОЛА ФОРМАЛІЗМУ


Прізвище Юрія Вчерашнього фігурувадо в матеріалі "не КАЗОЧКА для ЧИНОВНИКІВ", опублікованого Глупов.net 6 грудня 2010 року (Див. - http://glupov.net/svetloe-budushee/1588.htm ).


В публікації, нагадаю, мовилося:Про донечку пана Юрія - Настуню, яку, після розлучення її батьків, мама Іра прилаштувала в дитячу "дýрку" спеціального криворізького навчального закладу. 


Про те, що в тáтовому приватному будинку (коли Юрій та Ірина - батьки Настуні, були ще щасливі в шлюбі) дівчинка гралася іграшками в одній своїй кімнатці, а вкладалася на ніч спати в ліжечку, що стояло в іншій - її, Настуненій, кімнаті... У дівчинки було аж дві (!) "власні" кімнатки.


Про, м'яко кажучи, незручність умов отепéрішнього проживання Насті в однокімнатній квартирі, в якій мешкає ще троє дорослих, куди з Київщини в Кривий Ріг забрала мама свою донечку.


Погóдьтесь, навіть окреме "койко-місце" для дитини в кімнаті, де щонічно бачать сни ще троє дорослих людей, мабуть менш зáтишне для дитини, котра привчалася окремо спати у своїй кімнаті? А зі слів пана Юрія зрозумів, що у його донечки "койко-місце" тепер - під ковдрою з мамою, яка мешкає нині зі своїми батьками.


Отож, підтримуючи Юрія Вчерашнього в його батьківському нáмірі повернути донечку в її рідний великий будинок, щоб маля пішло в 1-й клас для нормальних дітей, а не "здобувало освіту" з "нульового" класу в спецзакладі (після навчання в якому важко влаштуватися в солідну фірму навіть прибиральнецею), я й сам перейнявся оптимізмом пана Юрія, що здоровий глузд криворізьких чиновників від освіти та їхня елементарна людяність і чуйність до майбутньої долі Настуні покладуть край поневірянням дитини.


Та ось сплив майже рік після з'яви в Інтернеті публікації "не КАЗОЧКА для ЧИНОВНИКІВ". І, зустрівшись із Юрієм Вчерашнім удруге, відчув, що колишній оптимізм батька Настуні зів'яв, як квітка, що навіть у найдорожчій вазі та з найщедрішим підживленням води, яку "п'є" крізь рану на зрізаному пáгоні, не живе довго...


Вислухóвуючи розповідь Юрія про перéбіг подій у справі повернення Насті в рідний дім, знову пригадалися рядки Ліни Костенко: "На все є час... На голубі тумани, на вчинків простоту і простоту понять; на те, що коли навіть не таланить, можлúвості - і ті уже п'янять..."

Отож і Юрій, стикнýвшись із формальною "правильністю" в діях чиновників, усе ще сподівається на п'янкý для нього можливість - на здоровий глузд, а не на відпúски від криворізьких посадовців, які змушують його коло за колом проходити крізь пекло чиновницької байдужості.


Але по-порядку... І вúключно - фото документів.

У заяві Ірини Вчерашньої

на ім'я директора Криворізької спецшколи-інтерната "Надія" добрóдійки Полонської читаємо:

 

"Я спробувала забрати доньку, поїхавши в с. Старе, але його батьки мене побили і Настю не віддали".

За хуліганські дії, знаємо, порушують адміністративну чи кримінальну справу.

Проте чомусь повз пильну увагу криворізьких чиновників у комісії з питань захисту прав дитини непомітно промайнуло таке:

 

"…проти Ірини (Ред. - Вчерашньої) порушено кримінальну справу за фактом побиття мого батька 27. 04. 2010 р. і вона розглядається Бориспільським міськрайонним судом Київської обл."

Не менш дивною у діях освітянських чиновників є й та обставина, що вони не тільки не помічають дрібничку, яка вельми промовиста у моральній характеристиці Настуніної мами, а не хочуть почути найголовнішого - вимоги Юрія Вчерашнього про повернення Насті в рідну домівку.

Добродій В. Хісний, заступник голови комісії з питань захисту прав дитини,

  

підписуючи "Висновок" виконкому криворізької Жовтневої райради щодо "визначення участі" Юрія Вчерашнього у вихованні Насті,

 


рекомендує криворізькому Жовтневому суду розглянути наступне:


 


Хоча головним питанням, якого й стосувався позов Ірини Вчерашньої, був судовий розгляд про місце мешкання малолітньої Насті Вчерашньої (Справа № 2-693/2011 р. "Про визначення місця проживання дитини...")

 

Жовтневий суд, як бачимо, відмовив Ірині Вчерашній у її позові.

В задоволені позову Вчерашньої Ірини Анатоліївни… про визначення місця проживання дитини - відмовити.

Питається - чому "відмовити"? Чи не тому, що теперішні умови проживання Насті не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, а суддя не взяв гріх на душу?

І що робитиме надалі начальник служби у справах дітей виконкому Криворізької міської ради - шановна Лариса Хоружева, маючи під рукою не тільки сей документ,

 

а ще й промовисті два останні рядочки, які читаємо у вже згаданих "Висновках" за підписом добродія Хісного.

 

Згідно з психолого-педагогічною характеристикою... дівчинка вміє організувати свою роботу і може керувати іншими. Інколи буває вразлива... Вона лідер в колективі".

То, запитаю криворізьких чиновників, може відпустять Настю у її рідну домівку, де сиротиною стоять її дві кімнатки, а школярочка змогла б навчатися в закладі для нормальних дітей, в якому її тато викладає історію?


Стосовно ж Юрія Вчерашнього... Точніше про його наполегливість повернути Настю додому узаконеними методами - у мене є й своя думка. Проте її не озвучив, коли знову стрілися з паном Юрієм.

Але переконуюся, що законослухняність та інтелігентність - не найкращі якості, коли ти борониш своє щастя.

 © Світлини Федора МЛИНЧЕНКА

та з фотоархіву Юрія ВЧЕРАШНЬОГО.

© Опублікування чи цитування сього матеріалу дозволено виключно з посиланням на Глупов.net, а для Інтернет-видань - з гіперпосиланням на сайт http://Glupov.net

Юрист 26 Сентября 2011 19:42
Уважаемый гражданин нашей державы Юрий Вчерашний. Вы мужик или породия, что вы как баба "нюни роспустили" и занимаетесь сплетнями. Коль вы отсканировали часть статей - минус вам. Дальше в статье написано, что???? .... Вопросы решаются в судебном порядке. Так решайте вопрос в судебном порядке или денег жалко на адвоката???? А не будьте ТРЕПЛОМ. То что вы написали какую статейку - это не значит что за вас будут решать ВАШИ ЖЕ ПРОБЛЕМЫ.

та 20 Сентября 2011 19:49
Федір Мличенко, а ви часом не родич Юрія Вчерашнього, бо щось у своїй статті закони вивернули таким "кандибобером" , що аж у голові запаморочилось. Правдоньку пишіть, коли взялися писати, а не шоу робіть. Невже не має журналістів, які пишуть правду? Хоча певно цікавіше брехать, виставить головного героя - Юрію Вчерашнього жертвою чиновницького свавілля, нехай на знак протесту ще підпалить себе, або поголодує - це зараз дуже популярно. Закон один для всіх, і його треба дотримуватись всім, навіть Юрію Вчерашньому, вчителю історії, а може не вчителю історії, а такомуж чиновнику, як і ті кого він так гудить. Брехня, як бумеран, завжи повертається ганьбою до того хто її посіяв. Не такий святий та чистий Ваш позитивний герой. Поміркуйте про це на дозвіллі...

GG 16 Сентября 2011 23:49
Та ти led zep сам ви(йо)родок, бо не наводиш факти.

led zep 15 Сентября 2011 13:05
Знаю я этого Вчерашнего-Вечернего урод уродом. Два раза был женат, обе жены Ирины и обе от него сбежали. Только первой нечем отомстить, а у второй есть дочка, вот он её и достаёт (поливает грязью налево и направо), а остальные придурки верят.

Kim 06 Сентября 2011 14:24
Да денег дать чинушам, как все это делают. Готов помочь материально - сообщите банковские реквизиты.

Имя
Будь ласка введіть Ім'я
Сообщение
Сообщения не должны содержать ссылки на сайты
Проверочный код
Будь ласка введіть код
© 2009-2021 Глупов.net Все права защищены
Designed KinoPost. Разработка сайта: VIS-A-VIS