и послал его в ...
Глупов.net
Салтыков (Щедрин)

Светлое будущее / Федір МЛИНЧЕНКО. ЧИЙ СІК ПРОЛЛЄТСЯ НА ПЕЧЕРСЬКІ ПАГОРБИ?


Схожість у проведені того чи іншого тендера приблизно така, як між братами-двíйнею.

Той, хто ніколи не бачив когось із братів поруч один одного, то, випадково зустрівши одного з них десь на вулиці, міг звернутися як до знайомого. Називаючи його при тім ім'ям брата. Дуже схожого зовні, але все-одно не близнюка. Кажу так, не фантазуючи, бо й сам із двійні.

Отож тендери - хоч і рідні "брати", проте у кожного свій нóров, своє обличчя й осíбна культура чи індивідуальне безкультур'я.


Ось, приміром, і останні тендерні закупівлі фруктових та овочевих соків для дошкільних закладів у Печерському районі столиці, які пройшли 7 червня, ніби й схожі на ті, за якими спостерігав у Святошинському районі, але, як кажуть - небо й земля.Про святошинський тендер мовилося в матеріалі "П'ять хвилин", опублікованому на Глупов.net (http://glupov.net/nashe-buttya/1604.htm).

Але нагадáю.

Представник "Вітмарк-Україна", наполігши, що представник "Еко-Сфера" подає документи о 9:55 (мовляв мало часу, щоб зареєструватися), змусив останнього кинутися в пошуках справедливості по кабінетах, начáльствено вищих над пані Куцою, яка й головувала на тендерних закупівлях.

Коли питання про участь "Еко-Сфери" у тих кабінетах було узгоджено для сьогó вітчизняного виробника соків позитивно, то пані Куца однак дала відкошá, хоча на годиннику було  тільки 9:58.

Й ося ситуація майже перегукнулася під час тендерних закупівель у Печерському районі. Тільки навпаки - за дві, три хвилини до десятої ранку в приміщення Печерського районного управління освіти зайшов прдставник "Вітмарк-Україна" та представник "Сандора".


Мені, пам'ятаючи про поведінку представника "Вітмарк-Україна" на торгах у Святошинському районі, було цікаво спостерігати за представником "Еко-Сфери", який за логікою конкурентної боротьби повинен був би скопіювати святошинський скандал з метою усунення конкурента від участі в торгах. Проте сього не сталося...

Бо хоча конкуренти й покинули приміщення, в якому подали необхідні документи для участі в тендері, аж о 10:05, проте протягом двох хвилин, якщо робити се оперативно, можна встигнути прийняти дві, три, а то й чотири заявки на участь у тендері.


Та й представник "Еко-Сфери" манерою поведінки не був схожим на базарувáльного репетунá, який будь-якою ціною домагається мети.


Спостерíгши за отією ситуацію в Печерському районі, подумав про те, що пані Куца зі Святошинського району виконує обов'язки менш оперативно від колег (а отже й менш ефективно), а може (кажу як про здогад, а не про факт) виявила упередженість до "Еко-Сфери" з метою відсторонення у торгах.

Представник "Еко-Сфери", коли розпочалася тендерна процедура, лише зауважив про ту неприємну історію, зазначивши, що згадані учасники торгів могли подати документи після десятої години ранку.

Пані Сидоренко, яка головувала на дендерних закупівлях соків для дитячих дошкільних закладів Печерського району, вельми серйозно поставилася до почутого, сказавши:

"Якщо хтось запізнився, то не треба пускати."

Але, переглянувши документи, оголосила, що "Вітмарк" зареєстровано о 9:58, а "Сандора" о 9:59. І процедура розгляду документів побігла далі.

Зазначу, Наталя Сидоренко, аж випромінюючи доброзичливість та іноді вдаючись до дружнього жарту на репліки конкурентів, не формалізувала розгляд документації, ще й наголосивши, що вони протягом кількох наступних днів обов'язково прискіпливо перевірятимуться нею особисто:

"Вивчимо всі папірці й усе перевіримо, бо не тільки ціна, якщо нагадати, що сік питимуть дітки, визначить постачальника".

Від автора:


Що ж до торгів під головуванням пані Сидоренко, то варто згадати про новоспеченого учасника - київську фірму "Малятко", яка заломила аж не малечі гроші: 10 гривень (без ПДВ) за 1 літр соку! Представника від "Малятка" не було, але з документів, наданих для участі в тендері, випливало, що "Малятко" - фірма перекýпник, яка співпрацює з Одеським консервним заводом. Тобто з "Вітмарк-Україна".

Представник "Вітмарк-Україна" щиро здивувався сій обставині:

"Ґдє оні бєрут наші сокі, нє знаю. О ніх впєрвиє слишу".

Може воно й так. Тобто "впєрвиє слишу". А може й не так... Сама ж "Вітмарк-Україна" запропонувала ціну за 1 літр соку трохи більшу чотирьох гривень: 4 грн. 05 копійок.

Члени комісії, яких здавалося б порадувала ціна від "Еко-Сфери" (4 грн. 20 коп. за 1 літр), вельми зраділи пропозиції "Вітмарк-Україна". Проте найнижчу ціну запропонувала "Сандора": 3 гривні 91 копійка за 1 літр!

Усього заплановано закупити 25 тисяч літрів. Але, як зазначила пані Сидоренко,

"нема ґарантії, що виберемо всю кількість. Бо не може бути більше, а менше - так. Адже до кінця року залишилося не так багато часу".

Уперше на сьомý тендері почув про вимогу обов'язкового надання "Висновку державної санітарно-епідемологічної експертизи на упаковку", що свідчить про неабияку відповідальність службовців Печерського району під кутом зору охорони здоров'я наших діточок.

Якщо дослідити динаміку цін на прикладі тендерних закупівель у кількох учасників, про які вже писалося на Глупов.net (див:http://glupov.net/nashe-buttya/1604.htm; http://glupov.net/glavnoe/1636.htm), то помітимо, що прихід на сей ринок такого гравця, як "Еко-Сфера", змусив її конкурентів різко знизити ціни на свої послуги ("Малятко", міркую, то нонсенс у сфері дії законів ринку), що вельми вигідно для державної скарбниці загалом і районних бюджетів зокрема.

І насамкінець. Формальним переможцем у згаданому тендері є "Сандора" з Новопетрівців. Але серед документів "санітарно-епідемологічної експертизи на упаковку", зачитаних головою комітету з тендерних торгів, чув слова "мішки", "тара", не почувши конкретного словосполучення "упаковка Тетра-Пак".

Варто також уважніше придивитися й до "Висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи" стосовно дозвільних термінів. Остання думка стосується всіх учасників тендеру на Печерських пагорбах.

 

© Світлини Федора МЛИНЧЕНКА.

 

© Опублікування чи цитування сього матеріалу дозволено виключно з посиланням на Глупов.net, а для Інтернет-видань - з гіперпосиланням на сайт http://Glupov.net

KGB 19 Июня 2011 22:59
Правдолюб уев.

Марія 17 Июня 2011 15:22
Приємно, що навіть у таких нудних матеріалах знаходите цікавинку, дотримуюючись оригінального стилю викладу.

Sanyek 15 Июня 2011 00:42
Правдоискатель, бля - ложили на тебя. А дети и уксус будут пить.

Таня К. 12 Июня 2011 16:33
Та краще фрукти дайте дитині, а соки вже взимку.

Євгенія 11 Июня 2011 18:24
В дитсадках здирають останню шкуру, а говоримо про допомогу держави.

Глеб 11 Июня 2011 12:52
Экономим для офшоров и радуемся.

Имя
Будь ласка введіть Ім'я
Сообщение
Сообщения не должны содержать ссылки на сайты
Проверочный код
Будь ласка введіть код
© 2009-2022 Глупов.net Все права защищены
Designed KinoPost. Разработка сайта: VIS-A-VIS