и послал его в ...
Глупов.net
Салтыков (Щедрин)

Главное / Федір МЛИНЧЕНКО. ДИВНІ ПІДПИСИ ЧИНОВНИКІВ


Микола Азаров "Я не открою большого секрета, если скажу, что в стране достаточно сложная экономическая ситуация" - написав 6 червня 2013 року Микола Янович Азаров на своїй сторінці у Facebook.
На жаль, у людей, які щоденно купують продукти в магазинах і на базарах, щоб прогодувати себе і свої сім'ї, нема підстав не вірити голові Уряду про досить складну економічну ситуацію. Ціни, порівняно з прибутками пересічних українців - захмарні. А в січні-травні дефіцит держбюджету зріс уп'ятеро порівняно з відповідним періодом минулого року.
За інформацією Міністерства фінансів, на кінець травня 2013 року дефіцит сягнув 18 мільярдів 488 тисяч гривень. І Уряд, намагаючись врятувати ситуацію, вдається до непопулярних методів - один за одним з'являються нові податки. Хоча можна було б приділяти більше уваги економії державних коштів. Наприклад, у тендерних закупівлях, де з державного бюджету переплачуються астрономічні суми.
Микола АзаровОця безгосподарність - наслідок байдужості чиновників до своїх обов'язків або ж, навпаки, їхня велика зацікавленість удавати, буцім приказка про те, що копійка береже рубля, втратила актуальність. Тим паче, коли та "копійка" обраховується сотнями тисяч і сотнями мільйонів гривень.
Ось простий але промовистий випадок. Конкурсні закупівлі фруктових і овочевих соків, проведені 31 травня 2013 року в управлінні освіти Дніпровського району столиці тендерною комісією під головуванням Ольги Дроздової, як свідчення недбайливого ставлення чиновників до грошей із держбюджету.
Пріоритетною умовою визначення переможця є, відомо, найнижча ціна, запропонована котримсь із учасників тендера за товари чи послуги. Але на згаданому тендері цієї умови не дотрималися. ТОВ "Ніка-1", яке є посередником, запросивши за свої послуги 434 тисячі 938 гривень 44 копійки, оголошується переможцем, хоча ТОВ "Еко-Сфера", вітчизняний виробник соків, за ті ж послуги запросило 335 тисяч 131 гривню 92 копійки. Різниця - 100 тисяч!
На думку фахівця, відповідального в "Еко-Сфері" за участь цього підприємства в тендерах, чиновники Дніпровського району знайшли виключно формальний привід для відмови, щоб визнати переможцем не "Еко-Сферу", а "Ніку-1". І таким чином, чиновники, бездоказово пославшись на відсутність певних паперів у документації, поданій на участь у цих конкурсних торгах "Еко-Сферою", переплатили з державного бюджету 99 тисяч 806 гривень 52 копійки.
Закон є закон. Тому навіть якась дрібна помилочка у документації учасника тендера може стати формальним приводом, щоб не його визнали переможцем. Але 100 тисяч державних коштів! Ці гроші - не пилиночка, щоб так легко їх пускати на вітер. Тим паче, що аж геть не дрібні помилки роблять у своїй документації члени тендерної комісії, очолюваної Ольгою Дроздовою.
Відсутність, приміром, "Інформації про відхилення пропозиції", яку організатор конкурсних торгів зобов'язаний розмістити у відкритому доступі на офіційному сайті "Вісника державних закупівель", не просто маленька прикрість чи недогляд. Це - грубе порушення. А цей документ якраз і відсутній.
Цю обставину працівники "Еко-Сфери" пояснюють тим, що в документі, прихованому чиновниками від загального доступу, стирчать корупційні вуха. Бо відмова "Еко-Сфері", яка запропонувала найменшу ціну, шита білими нитками. А зауваження, на підставі яких вітчизняного виробника, а не якогось там посередника, не визнанали переможцем, просто висмоктані з чиновницького пальця. Тим паче, що чиновники, вимагаючи від учасників тендера дотримання букви закону, самі часто тим законом і нехтують.
Відомо, що протокол розкриття конкурсних торгів повинен підписати кожен з п'яти членів тендерної комісії. Тільки за цієї умови документ набуває чинності, підтверджуючи законність тендера. То чи можна тендер вважати законним, якщо замість підпису голови конкурсних торгів начальника адміністративно-господарчого відділу освітян Дніпровського району Ольги Дроздової значиться: "На виїзді"?! Так само "На виїзді" був і спеціаліст першої категорії адміністративно-господарчого відділу Обловатна О. В. А ось головний спеціаліст з питань дошкільної освіти Коваленко Н. С., як свідчить документ, був "На лекції".
Дивні, погодьтесь, підписи чиновників.
Але на сайті "Вісника державних закупівель", попри відсутність підписів членів тендерної комісії, з'являється інформація, що переможцем визнано приватне підприємство "Торгпродсервіс". Цікавий факт. Як цікава ще й інформація, оприлюднена 13 березня УНІАН ("В Киеве за растрату денег судят экс-директора приюта для животных"), що Ольга Дроздова переплатила 235 тисяч гривень за придбані автомобілі для перевезення братів наших менших. Зрозуміло, не зі своєї кишені. Хоча й про свою кишеню не забула.
Бо, як інформує "Судебно-юридическая газета" від 12 березня 2013 року в матеріалі "За коррупцию судят киевского экс-директора приюта для животных", Ольга Дроздова незаконно привласнила більше сорока двох тисяч гривень.
Дай Боже, як кажуть, щоб ця добродійка виявилася кришталево чесною й не заплямованою корупційними гріхами.
Але чи є у неї моральне право обіймати посаду голови тендерної комісії до ухвали суду, якою буде або звинувачено, або виправдано чиновницю за частиною першою 191-ї статті Кримінального кодексу України, якою передбачено відповідальність за привласнення чи розтрату майна шляхом зловживання службовим становищем?
І чи морально, а точніше - чи по-господарському переплачувати сотні тисяч гривень лише на тій підставі, що переможець конкурсних торгів щедрістю чиновника убезпечує себе від так званого ризику здорожчання продукції? Я не запитую вже про те, що буде, коли та продукція здешевшає? Цікавить інше.
Чи підписав би член конкурсної комісії протокол, якби платив із особистого гаманця? І чи довірився б він, член комісії, приватним підприємствам "Ніка-1" та "Торгпродсервіс", знаючи, що ще 2010 року Антимонопольний комітет України оштрафував їх за ознаками антиконкурентних узгоджених дій? Тобто за змову. Проте саме ці два підприємства вже не один рік поспіль виявляються переможцями тендерів, хоча ціни, ними запропоновані, викликають шокуюче здивування.
Микола Азаров Питань, на жаль, багато. І найболючіше те, що бюджет не тільки України, а й буд-якої іншої держави світу не може передбачити витрати на утримання корупційних зловживань чи надмірні витрати з безтолковості чиновників. Тому Миколі Азарову, який бідкається над пустою державною казною, треба плести не нові зашморги нових податків, а навести лад, приміром, у тендерних закупівлях, поклавши край чиновницькому свавіллю.
Насамкінець, повертаючись до розмови про тендер, в якому виграло підприємство "Ніка-1", зазначу, що на ті 100 тисяч гривень, переплачених з державного бюджету з безтолковості чиновників, можна було б щоденно напувати склянкою соку 300 дітей протягом року. Календарного, а не просто учбового року.
Якщо ми хочемо, щоб в Україні не декларовано, а насправді виконувалася соціальна складова нашої Конституції, слід негайно найжорстокіше випікати корупційну заразу в бюджеті. Не кажу, що це доконче треба зробити на прикладі тендерних закупівель, очолюваних Ольгою Дроздовою. Бо їй, в очікуванні двох судів, і без цього, міркую, не спокійно на серці.

Але щось уже треба робити. Просте і зрозуміле. Й ефективне, щоб голова Уряду не бідкався на своїй сторінці у Facebook, що "в стране достаточно сложная экономическая ситуация". Адже зловживання чиновників - не окремий виняток, а система. Що в Київі, що, приміром, у Дніпропетровську чи в іншому місті чи в містечку. Як приклад - інформація мого фейсбуківського френда про відмову якомусь учаснику конкурсних торгів на тій підставі, що (Увага!!!) день, місяць і рік подання документації написано не арабськими числами, а словами.


© Карикатури Олександра МОНАСТИРСЬКОГО.
Край 25 Июля 2013 14:39
Да разве это деньги? Копейки.

Зоя 15 Июля 2013 15:02
Треба не тендери проводити, а розподілити ті гроші між батьками, щоб вони самі купували дітям те, що діти принесуть у школу, щоб з'їсти на перерві.

Sanyek 11 Июля 2013 12:41
БУТЫЛКИ МОЛОТОВА отличный шампунь от перхоти.

Имя
Будь ласка введіть Ім'я
Сообщение
Сообщения не должны содержать ссылки на сайты
Проверочный код
Будь ласка введіть код
© 2009-2021 Глупов.net Все права защищены
Designed KinoPost. Разработка сайта: VIS-A-VIS