и послал его в ...
Глупов.net
Салтыков (Щедрин)

Главное / Валерій СЕРДЮК. АЗАРТНІ ІГРИ З "ЄВРОЛОТОМ"


Підстав для подиву та праведного обурення у нашому сьогоденні, на жаль, греблю гати. Ось Вадим Тітушко... Об'єктиви фото- і відеокамер фіксують антигромадську його поведінку, а його відпускають під заставу. І Руслана Ландика теж відпустили. Про "мажорів" за кермом годі й згадувати. А ось людям, у яких нема статусних татусів і грошей, "шиють справи". Попри те, що сучасний карний кодекс ніби й кращий за радянський, за яким ми жили до недавнього часу (http://tyzhden.ua/Society/76993).

Олесь ВахнійЗнаю Олеся Вахнія давно. Років 17. Вахній небезпечний чоловік тим, що він готовий іти до кінця. Послідовний, принциповий.  Вимогливий не лише до себе, а й до інших. Крім того, у нього немає власного бізнесу, який можна відняти.

Вважаю, єдине, що можна закинути Олесеві – це хуліганство. Але це ще треба довести. Натомість правоохоронці, ностальгуючи за радянськими методами, спочатку стежать за ним, тоді вдираються до помешкання, затримують, підкидають патрони, чужу мобілку. А зараз мимрять щось невиразне…

У Святошинському суді відбулося вже третє судове засідання. (http://www.bagnet.org/news/society/217024).

Коли слухаєш свідків зі сторони обвинувачення, складається враження, що перед тобою діти, а не грізні опєра. Вони не пам’ятають дуже важливих речей. Навіщо їхали до Вахнія вдосвіта – не пам’ятають, хто давав наказ на виїзд оперативної групи, чи пояснювали права понятим – теж. Неначе й пояснювали, але ось одна із них, запрошена до суду, це заперечує. Хто запрошував понятих – не пам’ятають. Звісно, минув рік.

Найцікавіші питання – що робило стільки міліціонерів у квартирі підозрюваного? Чому головне управління карного розшуку Києва відрядило Юрія Цимбала з колегою (кого саме, він не пам’ятає, бо навіщо йому таке пам’ятати) на допомогу Святошинському РВ ВС Києва? Чим саме він мав допомагати слідчо-оперативній групі? Чому ці двоє служивих фактично порпалися в особистих речах підозрюваного ще до приїзду слідчо-оперативної групи?

Я не можу знати, яким буде вирок суду. Але впевнений – влада затягує процес. Мета – не засудити Олеся Вахнія, а просто "натиснути" на нього. Змусити замовкнути, сидіти тихо, не виявляти громадянської позиції. Працівники "Євролоту" поводять себе мляво, бо половина їх свідків на суд не з’явилася. Прокуророві час іти у відпустку…

Римляни казали: "Закон суворий, але це – закон". У середні віки закони були суворі, але  вони працювали. Теперішні закони надзвичайно демократичні, враховують сучасні реалії, але вони не працюють. Правоохоронні органи відверто служать владі. Судді виносять вирок згідно телефонного права. І паркують машини представницького класу в арках, перекриваючи виїзд усім іншим мешканцям двору. Ще їм і погрожують. Верховний суд України захопив Кловський палац на Печерську, виживши звідти Музей історії Києва. Але навіть у таких умовах довести провину Олеся Вахнія у "пограбуванні" фірми "Євролот" буде непросто.

Дивує ще одна річ.  Майже всі соратники Вахнія забули про нього. На суд не ходить жоден нардеп чи громадський активіст. Де усі ті, з ким Олесь починав боротьбу? Одні – в депутатах, інші – в тюрмах, дехто вже у кращому світі.  Нардеп від "Свободи" Ігор Мірошниченко нещодавно зняв один-єдиний пам’ятник Леніну в Охтирці, а Олесь Вахній – штук 20 по Київській області. Але за тиждень в Охтирці знову маячить Ілліч…

Чому за розгром ігрових автоматів повинен відповідати лише Вахній? Чому силові структури стільки уваги приділяють саме цій людині? У нас що, мало справжніх злочинців – маніяків, садистів, догхантерів? Хто насправді "кришує" ігровий бізнес України?

12 червня в приміщенні Святошинського суду міста Києва (вулиця Якуба Коласа, 27, а) під головування судді Аліни Почупайло відбудеться чергове засідання.

 

Світлину надано автором.

Имя
Будь ласка введіть Ім'я
Сообщение
Сообщения не должны содержать ссылки на сайты
Проверочный код
Будь ласка введіть код
© 2009-2021 Глупов.net Все права защищены
Designed KinoPost. Разработка сайта: VIS-A-VIS