и послал его в ...
Глупов.net
Салтыков (Щедрин)

Главное / Петро ЦИГАНКО: "МІЖ ГОЛОДНИМ УКРАЇНЦЕМ І ГОЛОДНИМ РОСІЯНИНОМ Є ВЕЛИКА РІЗНИЦЯ"


Андрєй Дунаєв, голова російської партії "Правоє дєло", виступаючи на останньому з'їзді, заявив: - Ми відмовляємося від слова "ліберальний", ми будемо правою партією у всьому сенсі сього слова, навіть з ухилом націонал-патріотичним.

Що, на вашу думку, відбулося? Які причини і які наслідки?

Нічого дивного не відбулося. А точніше - нічого сенсаційного у тій події нема. Треба знати Росію.

Самоліквідувалася партія, а вам те не в пóдив?

Між самоліквідацією партії та відмовою від партійного проекту є змістóвна різниця. Та й зазначив, якщо звернули увагу, треба знати Росію. Вона - не Україна. Хоча певні обставини нас дуже родичáють із нею.

Тобто?

Хочемо тóго чи не хочемо, подобається нам те чи не дуже - ми добре знаємо, як люди живуть не тільки в маленьких російських містечках, не тільки в російських селах чи як живуть люди в аулах...

Хіба в аулах теж були прибічники "Правоґо дєла", делеговані на ліквідаційний з'їзд в столицю Російської Федерації?

Кажу не про делегатів від якогось там хутора чи від аула. Хоча може й були такі.

Кажу про Російську Федерацію. Це ж не тільки меґаполісна Москва чи творіння Петра Першого - вікно в Європу. Адже ґеоґрафічно величезні її території це - азійська частина, яка складає п'ятдесят чи й більше відсотків. Усе те я добре бачив, об'їздивши російські територіальні прóстори вздовж і навскосú.

А згадав про російську глибинку (з берізками й етноґрафічними особливостями) і згадав про аули, щоб підвести до думки, що безліч талановитого і спрáглого до праці російського люду не розкошує в достатках. І не всі щоденно тверезі. В містечках чи в аулах. Але...

В Україні ситуація краща?

Оце й мав на увазі, говорячи про "родичання". Бо в Україні економічна ситуація не оптимістичніша. Але між голодним росіянином і голодним українцем є ве-е-е-елика різниця.

Цікаве формулювання! У чім та різниця?

Росія повсякчас була імперією. Такою вона лишається і в наш час. Бо імперські традиції, як і людські гени, передаються в спáдок. Так само передається в спáдок соціально-політична наступність і традиції російської національної культури, яка у всі часи стояла на захисті імперських апетитів. Не є виключенням і політичне наступництво.

Але Росія не поділена, як те спостерігаємо в Україні, на схід і захід. Там нема суто нашого, українського, протистояння, яке роздерло Україну на дві частини. У них... Бáйдуже, живе росіянин у Бєлґороді чи живе він у Владивостоці. Він - усюди росіянин. У цьому їхній величезний "плюс". Бо Росії, як наступниці імперії, вдалося зробити так, що людина - хай вона зголодніла, хай роздягнута і хай вона боса, але вона горда, що сьогодні - "русская".

А позаяк у свідомості громадян Росії нема, як в Україні, поділу на територіальний рóзбрат за ознакою схід-захід, то у них і нема таких радикально відвертих правих сил, які є в Україні.

У них нема чогось на кшталт української "Свободи". Але щось (за законом політичного жанру) воно ж обов'язково повинно бути. Чи не так?

І тому в Росії навіть ліберальна партія буде дещо з радикальним вúлоском, схиляючись праворуч. Бо у них нема інших таких сил. Натомість є комуністи. А хтось ще мусить зайняти і правий бік, проголошуючи в умовах імперських традицій опозиційність. Бо у випадку, якщо всі ідеології не будуть працювати на державу, то не буде й опозиції. А нема опозиції, то й у держави не буде розвитку.

Цим і пояснюється óступ лібералів у правий бік?

Російських лібералів. І в умовах Росії. Адже повинна розвиватися її культура та її духовність. Бо хіба для імперської ідеї нормально, коли тільки три відсотки громадян належать до справжніх віруючих? На сто п'ятдесят мільйонів населення!

Тому, міркую, може й правильно, що "Правоє дєло" ступнýло праворуч, усвідомлюючи, що в умовах сучасної Росії треба на вищий щабель підносити цінність російського народу, його душу та його духовність, а не просто на словах бути імперією.

Еге ж... Москва і Пітєр в оточенні аулів? Тобто "Правоє дєло", зазнавши поразки на виборах, почне прислужувати імперській ідеології Москви? Знову ж таки - політичний проект, а не ідеологія?

Знаєте, одну й ту ж ідею можна назвати по-різному. Але вона однак виконуватиме ту функцію, на яку націлена і на яку спроможна, щоб досягти мети, задля якої існує.

Не забуваймо, що між декларованою та підкилимовою політикою є павутúння, яке помічають тільки ті, хто його плете, щоб не вловитися в нього.

Тобто знову зʼявиться політичний проект, який видаватиметься за партію?

Час покаже. Але вас цікавило, чому Андрєй Дунаєв, очільник "Правоґо дєла", відступився від ліберальних ідей в сучасних політично-економічних умовах Російської Федерації. То скажу ще раз: - Між голодним українцем і голодним росіянином є велика різниця.

Росіянин гордий, що він є "рускім". Тому у них навіть ліберальна ідея набуває кольорів державного прапора, який майорить на імперському політичному вітрі. І в умовах сучасної Росії, хай то буде політичний проект чи політична партія, на щось інше годі й сподіватися.

 

© Карикатури Олександра МОНАСТИРСЬКОГО.

© Опублікування чи цитування сього матеріалу дозволено виключно з посиланням на Глупов.net, а для Інтернет-видань - з гіперпосиланням на сайт http://Glupov.net

Ротер К. 28 Ноября 2012 21:38
Заколдованный круг. Либерализм главенствует в сытом обществе. Украина далека от сытости. Поэтому на Украине при нынешнем режиме либеральную идею не сделают популярной. Разве что к следующим выборам, когда уже никому не будут верить.

Наум 27 Ноября 2012 18:59
В Україні протистояння між сходом і заходом створено завдяки електоральним технологіям. Але насправді в Україні нема міжнаціональної зненависті, чого не скажеш про Росію. А для популярності партії потрібен якийсь сильний подразник. Тому ліберали в Україні стануть популярними після якогось великого міжетнічного конфлікту, від якого люди втомляться. Тоді й згадають про лібералів та їхні ідеї.

Пётр 27 Ноября 2012 16:49
России есть над чем подумать. Но исламизация неизбежна для нее.

Имя
Будь ласка введіть Ім'я
Сообщение
Сообщения не должны содержать ссылки на сайты
Проверочный код
Будь ласка введіть код
© 2009-2021 Глупов.net Все права защищены
Designed KinoPost. Разработка сайта: VIS-A-VIS