и послал его в ...
Глупов.net
Салтыков (Щедрин)

Уse хороше / Валерій СЕРДЮК. НАЩАДКИ ПОЛКОВНИКА РЕДЛЯ

Уже вдруге в Києві пройшов фестиваль сучасного угорського кіно. Його ініційовано продюсерською агенцією "Артмедіа" під керівництвом невтомного Юрія Черниша, за сприяння посольства Республіки Угорщина в Україні та угорської кіноакадемії "Filmunio".


На світлині: Міклош МОРОЦ, Надзвичайний Посланник та Повноважний Міністр (Посольство Угорської Республіки в Україні) - праворуч, та Юрій Черниш, директор Продюсерської агенції "Артмедіа". 

Партнером проекту вже традиційно виступив "Otpbank".

На світлині: Голова наглядової ради ОТП Банк Пал Ковач

Цього року до програми фестивалю увійшли п’ять різножанрових фільмів - від історичного портрету до відео арту, які створені як корифеями угорського кіно - Кароль Макк (фільм "Такі, як є", надзвичайно актуальна для киян розповідь про порядного мера), так і талановитим дебютантом, що вже встиг підкорити не один фестивальний "Олімп" (Аттіла Тіл із фільмом "Паніка").

Шанувальників відео арту чекали в кінотеатрі "Київ" на перегляді фільму Бенедека Флігауфа "Чумацький шлях". Глядачів, які бажали більше дізнатися про життєвий шлях видатного угорського письменника та журналіста Шандора Мараі - стрічки Іштвана Дардаї та Дьордя Салаї  "Емігрант: все інакше".

Відкрила фестиваль бурлескна комедія Томаша Кеменьфі "Лафа" - розповідь про те, як в умовах "ринкової економіки" кмітливі мешканці одного забитого села перетворили свій населений пункт на світовий курорт.


Під дзвін бокалів шампанського та акомпанемент угорської музики на відкритті виступив представник посольства Угорщини в Україні, Надзвичайний Посланник та Повноважний міністр Міклош Мороц.

Угорщина ще до свого головування у Євросоюзі із січня цього року виступала й виступає за поглиблення двосторонніх відносин зі своєї сусідкою - Україною; підтримувала й підтримуватиме рух України в бік до Євросоюзу.

Покращенню стосунків між нашими країнами, наголосив пан Мороц,  може сприяти не лише поглиблення співробітництва у царині політики, економіки, торгівлі, але й розширення знань наших країн щодо побуту, культури народів, які мешкають поруч, що, в свою чергу, допомагає краще зрозуміти один одного.

Цього року угорцями вже було здійснено низку культурних заходів, наприклад, концерт під назвою "Музичний діалог", виставка карикатур "Обережно, ми йдемо до Європи!", концерт із нагоди двохсотої річниці від дня народження Ференца Ліста, виставка, присвячена цьому композитору, була розгорнута в кінотеатрі.

Угорське кіно, започатковане 1912 року, завжди було цікавим і самобутнім. Місцеві митці прагнули поєднати видовищність із драматургією. Чотири рази угорське кіно долало кризу й піднімалося з колін. Навіть за часів соціалізму в середніх школах Угорщини викладали як факультативний предмет "Введення в історію та естетику кіно"!


Як на мене, найцікавішими угорськими фільмами є трилогія Іштвана Сабо "Мефісто" (1981), "Полковник Редль" (1985) та "Хануссен" (1988) із Клаусом-Марією Брандауером у головній ролі; "Зірки Егера" Золтана Варконі (1968, про боротьбу угорців із турками-османами);  "Ерагон" Стефана Фангмейєра (2006) та  "Кривава графиня – Баторі" Юрая Якубіско (2008).


Не зважаючи на приємні слова пана Мороца, між Угорщиною та Україною є певні напружені стосунки. Проте культура - доволі впливовий важіль, щоб порозумітися і в інших сферах взаємопраці. 

 

© Світлини Ольги ЧЕРНИШ.

 

© Опублікування чи цитування сього матеріалу дозволено тільки з посиланням на Глупов.net, а для Інтернет-видань - з гіперпосиланням на сайт http://Glupov.net

Имя
Будь ласка введіть Ім'я
Сообщение
Сообщения не должны содержать ссылки на сайты
Проверочный код
Будь ласка введіть код
© 2009-2020 Глупов.net Все права защищены
Designed KinoPost. Разработка сайта: VIS-A-VIS