и послал его в ...
Глупов.net
Салтыков (Щедрин)

Светлое будущее / Федір МЛИНЧЕНКО. НА КРУГИ СВОЯ


Надруковано 27 вересня, відредаговано 12 грудня.

Не перераховуючи прізвищ регіоналів та комуністів, які товкли фейси журналістам під стінами Верховної Ради і в приміщені тієї будівлі, не нагадуючи про переслідування журналістів можновладцями, коли "борзописці" виходять з-під контролю чи, навпаки, аж запопадливо "наїжджають" на когось з протилежного табору з власної ініціативи, я не дивуюся заявам певних осіб про "наступ на свободу слова", ніби явлену Юлією Тимошенко.

Піарники Януковича та Ющенко, спізнившись на кілька годин від "свободословної" представниці у ВР Анни Герман, кинулися повторювати її звинувачення, не переймаючись, зрозуміло, суттю питання. Точніше, уникаючи предмету розмови про недоброякісну рекламу.

А якраз ся обставина пороставляла б крапочки над українським "Ї" та майже втраченим російським "Ё" у судовій справі, з якої Леді Ю вийшла переможцем.

Адже між "чорними технологіями" і критикою, за яку ті технології прагне видати Анна Герман, Янукович та Ющенко, є суттєва різниця.

Суть питання полягає в наступному: в 30-секундному ролику, розісланому на TV канали, як повідомляють ЗМІ, громадянином Петром Підлубним, після запитальної преамбули про покращання життя, зростання зарплат, зменшення ціни на продукти харчування та вихід України з економічної кризи, "вона", на думку авторів ролику, "годує народ обіцянками, які ніколи не будуть виконані". А тому "Якщо вона ТАК працює, можливо, буде краще, щоб вона відпочивала".

З мого погляду - нормальна стьóбова реклама, в якій іронізується протилежжя між тим, що є і тим, що може бути з метою дегероїзації опонента.

Се - відомий хід, розрахований на "опускання" конкурента.

Але на судову заборону застосовувати стосовно Тимошенко чорнушний стьоб підспівувачі Тимошенківського анти-хору й прогнівалися, репетуючи, що "Беспрецедентным Постановлением Печерского районного суда города Киева от 22 сентября 2009 года растоптаны конституция Украины и международные обязательства Украины. Отныне любое выступление в прессе, не понравившееся "оранжевой" принцессе, может быть расценено как неисполнение решения суда. Иными словами, отныне журналисты и просто Интернет-пользователи лишены права критиковать правительство и его главу".

Цитатку, наведену вище, скопіював з "Крымского аналитика", що публікує роздуми чи розумування нєкоґо Марка Аґатова.

З якогось дива Марк Аґатов, згадуючи за Конституцію України, перше слово у сьому словосполученні подає з маленької літери, тим змінюючи його значення в контексті аґатівської думки. Адже Україна - не дівоче тіло, щоб про її Основний Закон говорити як про конституцію - тобто будову тіла й "фізіологічні й анатомічні особливості організму" (Словник іншомовних слів. К., 1974). 

Проте, повторюся, завданням опонентів Тимошенко були не філологічні дослідження, а тема "наступу на свободу слова і думки", про який (наступ) тільки Секретаріат Президента цнотливо зазначив словом "виглядає".

Всі інші зробили се категоричніше, піарячи власні "чесноти" перед громадськістю. Але зробили се, як завше, недолуго.

Адже замість ґвалту довколо заборони на показ телебаченням згаданого ролика можна було б домагатися заборони на використання в рекламній кампанії Тимошенко пари слів "Вони - Вона".

Але клепки у опонентів Леді Ю на се, бачимо, не настарчилося. Бо вчергове наступають на граблі методологічної помилки боротися проти когось, а не з чимось. Ось і вчергове, порозвішувавши на вулицях Києва подібну рекламу

 

антипіарники Тимошенко знову дали підставу для наступних судових позовів, які знову програють.

"Вони мовчать. Вона - відповідає" - гасло "Швидкої довідки", яке так само легко заборонити, як і згаданий ролик.

А пані Герман знову говоритиме про "наступ" на свободу слова.

Все, як кажуть, на круги своя.

 

 

Світлина Федора МЛИНЧЕНКА.

 

 

© Опублікування чи цитування сього матеріалу дозволено тільки з посиланням на Глупов.net, а для Інтернет-видань - з гіперпосиланням на сайт http://Glupov.net

Валентин 10 Октября 2009 19:09
Цікава думка про заборону слоганів Тимошенко. Але як це зробити? Автор поділиться секретом?

Кузя 30 Сентября 2009 22:09
Чого можна ще чекати від тупих ригіоналів? "Клепки" не вистачає, звикли пики товкти...

sanyek 28 Сентября 2009 22:45
Ну, прямо донос в стиле совковой прессы! Купите меня?

Имя
Будь ласка введіть Ім'я
Сообщение
Сообщения не должны содержать ссылки на сайты
Проверочный код
Будь ласка введіть код
© 2009-2019 Глупов.net Все права защищены
Designed KinoPost. Разработка сайта: VIS-A-VIS