и послал его в ...
Глупов.net
Салтыков (Щедрин)

Політики / Федір МЛИНЧЕНКО. КАРИКАТУРА - ОБТЯЖЕННЯ НЕДОЛІКІВ


 

Усе якось не доходили руки написати про участь Олександра Монастирського у Третій художній виставці "Карикатуристи України", організованій Товариством художників-карикатуристів та відкритій у галереї "Майстерня" Центрального будинку художників України (На світлині: Олександр МОНАСТИРСЬКИЙ - праворуч, з головним художником "Крокодил+" Андрієм САЄНКОМ). Не називатиму прізвищ інших учасників виставки, бо говорити нема про що. Адже українські карикатуристи гладять сучасність за шерстю, цензорýючи себе самих звéрненням виключно до побутових сценок, або ж зашифровано декларують спрóтив владі, як се робили італійські воякú у часи панування Мусоліні, ворýшачи у взувáчках пальцями ніг, коли лунала команда "Струнко!"

У Олександра Монастирського "італійське геройство" відсутнє. 

    "Хоть какая-то польза от этих мужчин" 

 

 

 

Не дивно, що один з функціонерів Спілки художників, оглянувши виставку, тільки й спромігся на фразу:  - Монастирський підведе нас під монастир. Озирання на "дядю" в погонах, захованих під цивільне пальто, чи "дядю" з Печерських пáгорбів вúкривило завдання вітчизняного карикатуриста, закладене в самóму слові "карикатура", яке в італійській мові (caricatura) позначає слово "обтяжувати". Російською - обременять.

Системне "обтяження" совісті у наших влáдців (так званої української політичної еліти) геть відсутнє в засобах масової інформації - тягар висміювання вчинків, висловлювань та намірів не обтяжує плечі партійних функціонерів, урядовців та чиновників нижчого ранга, адміністративних князьків та їх блюдолизів, бо карикатуристи не завдають сим собі клопоту. 

   

В Україні, крім Олександра Монастирського, нема художників проблемної графіки, яким, як застереження, нагадали б прізвище Франциска Ґойа (покараний у дитинстві за сині вуса, домальовані Божій Матері, та за Йосипа з люлькою) або прізвища Оноре Домйе чи Ґеорга Ґросса (відсиділи в тюрмі). Сучасні українські карикатуристи застережливо ставляться до проблемної графіки, прагнучи уникнути добре відомих наслідків, пов'язаних з безробіттям і безгрошів'ям нелояльних до влади художників-карикатуристів.

    

Проте, міркую, не страх за творчу долю і не озирання на дядю в погонах призвело до кризи жанру, в якому рисувальною технікою озмістовлюють ідею, зміст та прагнення автора. Теперішні карикатуристи, крім Монастирського, не можуть з отих трьох чинників зліпити кýпи. Колективна

   

творчість, як се практикувалося у "Перці" чи в "Крокоділє", відійшла у минуле - у карикатуриста нема обов'язку підкидати розроблену тему тугодумному колезі.

  

 Забув удома окуляри... А що пишуть про політиків?

Обставина "кожен сам за себе" зіграла злий жарт зі старшим поколінням карикатуристів, а про молодшу ґенерацію можна й не згадувати. Причім, що вельми сумно, се стосується карикатури не тільки на політичні реалії, а й карикатури побутового характеру, в яких Олександр Ілліч теж неперевершений.  

 


І, коли йому вдається опублікувати свої твори, ілюзіонýє думку у співвітчизників та європейців про розвíй свободи слова й свободи думки в Україні, як демократичної держави, де карикатура вільно почувається, не обтяжена "брємєнєм" пересторóги внутрішнього цензора.

    

    

 

© Карикатури Олександра МОНАСТИРСЬКОГО.

 

© Опублікування чи цитування сього матеріалу дозволено тільки з посиланням на Глупов.net, а для Інтернет-видань - з гіперпосиланням на сайт http://Glupov.net

Анна 14 Октября 2010 22:01
Політика - це дешевий піар! коли художнику не має , що сказати він лізе в політику!!!!!

Anna 13 Октября 2010 23:53
Я не згодна, що окрім Монастирського на виставці не було достойних робіт! А роботи А .Гайно Відповідають 12 балам!!!

Олег - не - Галенко 07 Июля 2010 16:04
Сміх крізь сльози...

smok 05 Июля 2010 16:15
+5 Монастырскому.

Артур 15 Мая 2010 15:32
Маладца художник !!!!!!!

Анна 11 Мая 2010 22:21
Я залюблена в творчість Монастирського! Дай Боже йому дурних правителів, щоб талант його не згасав! Жартую. Бо сумно, що зараз робиться.

Sanyek 11 Мая 2010 13:53
Согласен с Млынченко, что фамилии украинских карикатуристов (Базилевич, Василенко, Володин-Панченко, Жуковский, Капуста, Кохан, Майоренко, Солонько, Чмирев и прочих) объединяет слово, очень близкое по звучанию с фамилией карикатуриста Анатолия ГАЙНО.

Имя
Будь ласка введіть Ім'я
Сообщение
Сообщения не должны содержать ссылки на сайты
Проверочный код
Будь ласка введіть код
© 2009-2020 Глупов.net Все права защищены
Designed KinoPost. Разработка сайта: VIS-A-VIS