и послал его в ...
Глупов.net
Салтыков (Щедрин)

Політики / Федір МЛИНЧЕНКО про ЗАСІБ від ЗАПОРУ


 

 Реклама на першій сторінці тижневика Weeklee.ua, розповсюджуваного в Україні, погодьтесь, дивна. Зразу й не втямиш, на що натякають видавці...

1. Weeklee.ua - публікує матеріали без купюр, тобто без цензурування, ріжучи правду-матку "Голою правдою", яка не дуже виразно проглядається в жовтому кольорі?

2. Але читати "Голу правду" від Weeklee.ua всеж ліпше не на людях?

3. Задоволення від "Голої правди" стає гострішим, коли читач гріє сідницями унітаз чи навпаки - охолоджує унітазом гарячі сідниці?

"Вистьобуватися" з тієї реклами можна й далі... Але уявляєте, що зробили б, приміром, мусуьмани десь у Німеччині, в Англії чи у Франції, якби на першій сторінці щотижневика Weeklee. замість сієї щирої Ґапки чи Ґандзі видавці опублікували б зображення Лючітай чи просто жінки в паранжі? Про терориста № 1 промовчу... Та вже б горіло приміщення редакції і ще кілька ближчих кварталів від неї! І се, скажу, було б правильно. Навіть без ознайомлення зі змістом публікації...

А в Україні всіляким уіклівським зайдам вільно "шутіть-жартувати", рекламуючи те, що озмістовлюється (для мене принаймні) анекдотичним російським словом "сравні", яке ґаздиня, не розуміючи російську, здивовано промовляє людською мовою: "Срав? Чи ні?"

Проте здивовано-захоплене обличчя чоловіка на тій першій сторінці сього числа тижневика свідчить, що українська "Гола правда" від Weeklee.ua сприяє "мяґкому стулу" чи загалом якомусь іншому чоловічому фізіологічному задоволенню... 

Хоч тема нужникíв, зазначу, не нова для всього світу. Присутня вона і в українській літературі. Але, на відміну від Weeklee.ua, в ній відсутні образливі грубо натуралістичні натяки, бо українські майстри (приміром, Степан Руданський) створювали ті твори на рівні дотепного народного анекдоту. А може й навпаки - анекдот переповідали поетичною мовою.

ТУРКИ і КОЗАК

Перебрався наш козак

Якось за границю

Та й, на лихо, завернув

В турецьку каплицю.

 

Протиснувся наперед,

Роздивився всюди.

Хоче вийти - та біда:

Стиснули люди.

 

А перед тим неборак

Із'їв якось сала.

І тут його, на біду,

Срачка розібрала.

 

Терпів, бідний, доки міг,

Аж піт з нього лився.

Далі - тарах, неборак,

В штани вгатилився.

 

Замовчали всі попи,

Турки закричали

І над бідним козаком

Палаші підняли.

 

Але козак - не промах,

Вдарився у груди:

"Ваш великий, - каже, - бог!

Послухайте, люди!

 

Як турецький сильний бог -

Так правду говóрю,

Що вже рік томý, як я

Не йшов до надвóру.

 

І де вже я не ходив,

Де вже не молився,

Але, видно: жоден бог

Не змилосердúвся.

 

Ото тільки їдéн ваш

Пéред цілим людом

Живо й раптом показав

Святе своє чудо!"

 

Заплéскали всі попи,

Турки закричали

І загепані штани

З козака ізняли.

 

І повішали якраз

Посерéд каплиці,

А козака провели

З грішми до границі.

29 червня 1859 року


Руданський, бачимо, пишучи про козака й турків, переносить подію в капличку, в якій правлять службу попи, загострюючи тим анекдотичну ситуацію, а не етнічну тему.

А Weeklee.ua нікчемно унітазить українську "Голу правду". Видавці сього тижневика, підозрюю, не погодяться зі мною... Тому й пропоную Weeklee.ua в якомусь наступному числі замість Ґандзі чи Гапки поставити світлину, приміром, Усами бен Ладена... Залишивши сюжет ілюстрації без змін. ...І про Weeklee.ua, переконаний, почує весь світ. Хоч Україна - не Німеччина чи, скажімо, Франція.

 

Світлина Федора МЛИНЧЕНКА. 

 

© Опублікування чи цитування сього матеріалу дозволено тільки з посиланням на Глупов.net, а для Інтернет-видань - з гіперпосиланням на сайт http://Glupov.net

Антон 05 декабря 2009 02:19
Дождутся! Минарет в Киеве уже строят.

Saneyk 13 Октября 2009 19:53
А еще лучше - разместить фото киевского Рабиновича или кучмовского Пинчука, оппозиционера Бродского - ведь генитальные или унитазные шутки они весьма любят.

Вовкулак 06 Октября 2009 05:45
Росіяни запитують в українців: что это у вас значит: незабаром? Это после бара или перед баром? А українці теж не все розуміють в російській мові. Що таки: "сравни"? Це срав чи ні?

Марина Триліс 05 Октября 2009 12:47
Я не чула анекдот "сравни". Розкажіть хто-небудь.

Имя
Будь ласка введіть Ім'я
Сообщение
Сообщения не должны содержать ссылки на сайты
Проверочный код
Будь ласка введіть код
© 2009-2019 Глупов.net Все права защищены
Designed KinoPost. Разработка сайта: VIS-A-VIS