и послал его в ...
Глупов.net
Салтыков (Щедрин)

Політики / Володимир БОНДАРЕНКО. ВОНИ ПЕРЕМОЖУТЬ, ЯКЩО КОГОСЬ ФІЗИЧНО ЗНИЩАТЬ


Матеріал опубліковано 24 вересня. Редаговано 26 грудня.

  

Уявно сформувавши, пане Володимире, попарно переможців "Президент-Прем'єр" на  виборах 17 січня, чи можна побачити вже зараз, якою буде Україна після чергових виборів Президента України? Отож - пара перша: Яценюк-Ющенко?

 

Жюльверн, Єфремов і брати Струґацькі працювали в ґалузі фантастичної літератури... Тому про перемогу названої вами пари треба звернутися до колег з отого літературного цеху.

Хоча у сьому світі все можливо, якщо є велике бажання. Тому, найперше, названа вами модель втілиться за обставин фізичного знищення мінімум двох кандидатів. Не називатиму прізвищ.

Я теж промовчу, просто подавши до інтервью з Вами ілюстрації.

   

То вже на журналістський розсуд... Як вважаєте за потрібне. Але що з того буде? Кажу не про малюнки, а про вами названих, людей: Яценюк - Ющенко.  Се буде результат звичайного протекціонізму Президента України до одного з молодих початківців у політиці, який пройшов неймовірну кількість посад для його віку і його професійної здатності. Він був скрізь! І керував усім, чим можна й не можна. Але ось плідних результатів для України від його діяльності не бачу. Тому Віктор Андрійович Ющенко, маючи повноваження Президента України, які повністю використав, не задумується про результат. Він, мабуть, готував собі заміну...  Але се у нього не вдалося, як і все інше, що розпочинав.

А пара: Тимошенко-Янукович?

  

Ся пара має найбільшу підтримку в Україні. Се абсолютно різні люди за поглядами, за позиціями, за ставленням до основних процесів у світі й на території колишнього СНД...

Ви не обмовилися, маючи на увазі колишній    СРСР?

Ні, не обмовився. Та се окрема розмова... А продовжуючи, скажу, що названа вами пара прізвищ - полярні фігури. Залежно від переконливості однієї чи іншої політичної фігури на виборців, вона стане переможцем на виборах Президента.

Говорячи про "полярні фігури", вживаєте займенник "вона", підкреслюючи на перемозі Тимошенко?

Та се просто живі різнополярні фігури, а не словникові займенники. Але я, безперечно, хотів би, щоб Україна визначилася на користь Юлії Володимирівни. Адже він і вона (панічний Віктор Федорович і категорична Юлія Володимирівна) вже керували Урядом, щоб на сих двох прикладах арґументувати моє бажання в перемозі Тимошенко. То, підкреслю, різні періоди. Але керівництво Тимошенко сприяло реальному зростанню в економіці.

Засоби масової інформації, пригадую, підносили до небес і Віктора Федоровича за керівництво економікою.

Ви обірвали мою думку своїм запитанням. Адже те, що Янукович оприлюднює певні цифри "успіхів" свого керівництва, то детальніший їх аналіз викликає арґументовані сумніви. Мене, приміром, дивують показники використання електроенергії. Бо є закономірності, про які знає будь-який економіст: внутрішнє споживання електроенергії завжди прив'язане до росту внутрішнього валового продукту. Зростає споживання електроенергії? Зростає й валовий національний продукт. Адже справа з енергозбереженням, як вона у нас ведеться, на жаль, не впливає на ті показники. Так от, при зростанні валового національного продукту до неймовірних висот при Януковичу чомусь не відбулося збільшення споживання електроенергії.

Тоді звідки взялися ті "перемоги"?

    

Та се шулерська "накрутка"! І се вульгарний обман, підтасовування статистичних показників, які схожі з показниками замовних рейтинґів. І Янукович найрейтингував оті "успіхи" на різноманітних митних махінаціях (а не операціях), за які держава ще й заплатила податок на додану вартість!  Тому сю особливість "успіхів" Януковича треба проаналізувати в прокуратурі, а не вихвалятися нею. Адже ПДВ, який сплачувався, не був справді заробленим!  Мене також хвилюють різні підходи сих двох політиків до, приміром, особливих економічних зон.  Донецька особлива економічна зона у період премьєр-міністерської діяльності Януковича зробилася діркою в бюджеті України, через яку вперіщили, як злива, партії неякісного м'яса та гнилої курятини - через Донецьк уся система торгівлі в Україні затоварювалася чужим м'ясом.  Не можу залишити без уваги й ту обставину, що Віктор Федорович особливо захоплювався створенням власних маєтностей; приміром, у Криму та...

Межигір'ї?

І не тільки... Але сьогодні, розуміємо, свою коротку діяльність на високому державному посту він використав на власну користь.

І що, жодних досягнень у Януковича не було?


Як же без них?! Віктор Федорович, приміром, без будь-яких санкцій (у тому числі й від народу України) взяв та й повернув процес інтеґрації України в НАТО у протилежний бік. Се значить, він працював на користь Північного сусіда, що тільки спить і снить, мріячи, щоб Україна ніколи туди не дісталася, а перебувала, як жебрачка, виключно в орбіті впливу Росії.

На ті обставини мусять бути якісь причини?

А так... Бо у Юлії Володимирівни, на відміну від Віктора Федоровича, є і настирливість, є і сміливість. А Янукович завжди відрізнявся не просто несміливістю, а й інфантильністю: від слабосилого "удару" яйцем у грудину падає, "втративши" свідомість здоровенний чоловік!  Та й увесь час він проявляє нестабільність, фактично керуючись з двох центрів двома групами впливу: "старими" донецькими й групою Фірташа. А тому спостерігали за його шарпанням і в Конституційній реформі, і в багатьох інших питаннях.

А ось Юлія Володимирівна... У неї сьогодні одна суттєва відмінність, яка полягає в тім, що Тимошенко взяла на себе відповідальність за величезну країну на етапі світової кризи. Сього, знаємо, не пережив ще жоден прем'єр-міністр України, яких було дуже багато. Тому й порівнювати Юлію Тимошенко нема з ким.

Вона працювала й працює в особливо жорстких і навіть жорстоких умовах, коли не з вини Уряду нашої держави вітчизняна економіка йде на спад, зазнаючи ударів, яких зазнає вся світова економіка.

Але не комусь з говорунів-критиканів, а ось, бачимо, Тимошенко доводиться вирішувати, приміром, соціальні програми вже на зовсім іншій фінансовій базі, вишукуючи джерела для виплат пенсій, стипендій і зарплат бюджетникам... Тому людина, кажу про Юлію Тимошенко, яка пройшла заґартування в умовах світової кризи, буде набагато цікавішою і ціннішою для етапу підйому української економіки та її розквіту.

А стояти десь осторонь від сих нагальних проблем і пащекувато критикувати дії Уряду, очолюваного Тимошенко (не пропонуючи конретних і правильних дій, як се робить Янукович), багато розуму, скажу, не треба. Та й сей розум Янукович ніколи не демонстрував.

Ви б відгукнулися на заклик Анатолія Гриценка,  "першого непрхідного", про збір грошей, необхідних для реєстрації кандидатів у Президенти? І яку б суму на Гриценка пожертвували?

Зненацьке запитання... Та хай то буде Гриценко чи хтось інший з політиків, але будь-хто з них повинен усвідомити таке: не маючи за спиною політичної сили, підтримка якої дасть на виборах голоси виборців (а на період реєстрації дасть і гроші, про які йдеться), нема чого туди лізти й плутатися під ногами.

Тобто?

Тобто?! Скажу таке: - Сума в два з половиною мільйонів, якщо за тобою стоїть політична сила, повинна (чи могла б) бути зібрана серед своїх однодумців. І тільки! Без звернення до народу. Бо для того, щоб просити гроші у народу, що вже ледве животіє, треба мати певний рівень, скажу, цинізму. Та я не думаю, що пан Гриценко Анатолій Степанович є циніком. Якраз навпаки! Але, скажу, се він робить свідомо, тим наголошуючи на своїй там бідності, фінансовій неспроможності для того, щоб показати, що він такий, як і всі інші: бідний і голодний. Проте, думаю, в його обоймі є сьогодні ті, хто заплатить сі два з половиною мільйони за майбутні "відкати".

А чи варто се робити?

Хто зна? Тим паче, що й сам Гриценко визнає свою "непрохідність" у президентській кампанії. В майбутньому, думаю, він може долучитися до блоку демократичних сил на парламентських виборах, граючи самостійну чи якусь блокову роль.  А сьогодні... Сьогодні се кроки, які закінчаться нічим.

 

Розмову записав Федір МЛИНЧЕНКО. 

Світлини Олега ФЕДОНЮКА; Федора МЛИНЧЕНКА; Ib.com.ua; колаж Євгена КУХАРСЬКОГО. 

© Карикатури  Олександра МОНАСТИРСЬКОГО.

 

© Опублікування чи цитування сього матеріалу дозволено тільки з посиланням на Глупов.net, а для Інтернет-видань - з гіперпосиланням на сайт http://Glupov.net

Світлана 09 Ноября 2009 01:06
Помітила, що прохоплюється думка про "темну конячку", яка обскакає всіх - цікаво б почути ім'я Болівара.

Іван 07 Октября 2009 17:38
Вибори в Україні, точніше переможця у виборах, визначає Вашингтон і Москва.

Марта 29 Сентября 2009 22:07
А ведь Вован Бондаренко прав, говоря, что бабки на выборы должна дать команда. Жаль, что не озвучил фамилий истинных претендентов на откаты.

Artur 29 Сентября 2009 19:21
Гриценко с рожей забулдыги, не знающей бритвы - попрошайничает. Но не денег просит, а голоса.

Іван Рудяк 27 Сентября 2009 12:40
Навряд історія з Чорноволом повториться, бо Юля висповідує дещо інше. Янукович у настроях до Росії ще відвертіший.

Юрий 26 Сентября 2009 22:39
Почему Народный депутат не поддерживает Фестиваль детского кино? Мог бы купить билеты для юных киевлян. Наверное, денег жалко..

Ганна Возняк 25 Сентября 2009 17:26
Нікого "мочити" не доведеться, а варто зірвати вибори так, щоб Ющенко з Литвином змагалися в другому турі.

Саша 25 Сентября 2009 15:39
Хорошо Вован Грыцька сделал! Не хер притворяться Золушкой.

Sanyek 24 Сентября 2009 20:58
А шо, ведь мужик прав, подсказывая возможный сценарий.

Имя
Будь ласка введіть Ім'я
Сообщение
Сообщения не должны содержать ссылки на сайты
Проверочный код
Будь ласка введіть код
© 2009-2019 Глупов.net Все права защищены
Designed KinoPost. Разработка сайта: VIS-A-VIS